Strona główna
Aktualności
Pielgrzymka do Częstochowy i Krakowa
18 czerwca br., uczniowie klasy III a i III b wraz z rodzicami i ks. proboszczem Andrzejem Wydrzyńskim udali się na Jasną Górę, aby przed cudownym obrazem Czarnej Madonny podziękować za dar I Komunii Świętej. Z wielkim wzruszeniem oczekiwaliśmy na odsłonięcie obrazu i uczestniczyliśmy we mszy świętej. Następnie pojechaliśmy do krakowskiego ogrodu zoologicznego, gdzie mogliśmy stanąć oko w oko z egzotycznymi zwierzętami. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Sercem Sanktuarium jest kaplica klasztorna z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny. Na końcu naszej wyprawy udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II, gdzie podziwialiśmy Kościół Dolny i Górny z pięknymi mozaikami. Mieliśmy również możliwość obejrzeć sutannę Jana Pawła II, naznaczoną krwią Świętego z zamachu na Jego życie 13 maja 1981 r. Nas
Piknik z okazji Dnia Dziecka
Piknik z okazji Dnia Dziecka już za nami
.
Było mnóstwo atrakcji: gier, zabaw, zarówno dla tych najmłodszych jak i dla starszych uczniów.
Pogoda nam wyjątkowo dopisała, dobre humory również
Dziękujemy Organizatorom i wszystkim obecnym na stadionie w Komborni.
Do zobaczenia za rok
19
Piknik u Profesora Pigonia
11 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Pikniku u Profesora Pigonia, w który zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły. Gościliśmy również przedstawicieli szkół podstawowych z Korczyny, Krasnej i Węglówki. Każda czteroosobowa drużyna podzieliła między sobą obowiązki, przyniosła potrzebne półprodukty, materiały i narzędzia
Dzień Rodziny w klasie IIIa
Za nami przepełniony radością i ogromną ilością ciepła dzień. 15 czerwca br. świętowaliśmy wspólnie z rodzicami Dzień Rodziny. Swoją obecnością zaszczyciła nas również p. Agnieszka Guzek, dyrektor naszej szkoły. Dla naszych Kochanych Rodziców wystawiliśmy przedstawienie ,,Kopciuszek"
. Nie zabrakło wzruszających piosenek i wierszy
. Na koniec wręczyliśmy własnoręcznie wykonane upominki
.
Piknik u Pigonia
Klasa lll B w akcji podczas lepienia pierogów
i plecienia wianków
⚘️
na "Piknik u Pigonia ".
16
Wycieczka klasy VI
Za nami piesza wycieczka wśród komborskiej natury
Wybraliśmy się do pizzerii w Korczynie, a kiedy wszyscy już posmakowali pizzy
, przyszedl czas na coś słodkiego i zimnego w Pijalni Czekolady
Pogoda była cudna
, choć niektórym już zaczęło doskwierać gorąco
Mimo tego przyjemnie było przejść wspólnie ten kawał drogi, a szczególne brawa należą się tym, którzy wytrwali do końca
Dzień Rodziny w kl. IIIb
Dzień Rodziny świętowali wspólnie ze swoimi Rodzicami uczniowie klasy III B
.
Część artystyczna zachwyciła zgromadzonych Gości wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Guzek
. Po występach dzieci wręczyły Rodzicom drobne upominki
. Przyszedł też czas na słodki poczęstunek
.
Dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w zorganizowaniu tak miłego spotkania.
Dzień Mamy i Taty w klasie I
9 czerwca odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której uczniowie klasy pierwszej przygotowali dla swoich rodziców piękny program artystyczny.
Dzieci zaprezentowały krótkie, pełne humoru scenki z życia mamy i taty, które wywołały wiele uśmiechów i wzruszeń wśród zgromadzonej publiczności. Nie zabrakło również występu tanecznego, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Wycieczka do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
W dniu 10.06.2026 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Marii Konopnickiej oraz do Sali Zabaw Coco. Wyjazd był okazją do poznania życia i twórczości Marii Konopnickiej, a także do integracji i aktywnej zabawy w gronie rówieśników
48
Dzień Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym
26 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały wesoły występ, podczas którego przedstawiły historię mamy i taty w rytmach muzyki disco.
Nie zabrakło tańców, śpiewu i kolorowych strojów, które wywołały wiele uśmiechów i wzruszeń wśród rodziców.
Na zakończenie dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie przygotowane upominki i złożyły serdeczne życzenia.
Przypominamy!
Przypominamy, że od 3 czerwca 2026 r. wszyscy użytkownicy rowerów i hulajnóg elektrycznych, którzy nie ukończyli 16 roku życia zobowiązani są do noszenia kasków.
Przestrzegaj przepisów! Bądź bezpieczny!
Wycieczka do Rzeszowa klasy od IV - VI
2 czerwca chętni uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce, podczas której zapoznali się z funkcjonowaniem i księgozbiorem Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego
Mogli zobaczyć, jak książki „wędrują” w specjalnych wózkach między poszczególnymi działami. Zobaczyli zbiory specjalne, wśród których znajduje się ogromna „Księga świata” czy reprinty historycznych wydań Pisma Świętego, a także dzieła pochodzące z XVII, a nawet XVI wieku. Można było też wziąć do ręki księgę liczącą 2000 stronic
Sukces naszych tancerek na Turnieju Tańca Feel Dance!
31 maja w Hali Sportowej przy MZS nr 4 w Krośnie odbył się Turniej Tańca Feel Dance. W wydarzeniu udział wzięły grupy taneczne Płomienie i Płomyki, działające pod kierunkiem pani Anny Habaj.
Młode tancerki z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności w układach hip-hopowych, pokazując talent, energię oraz efekty wielu godzin treningów. Występ był dla nich okazją do zdobycia cennego doświadczenia scenicznego, a także źródłem wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień.
Spotkanie z poetką
W dniu 26 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej Filia Kombornia, uczniowie klasy IIIA wzięli udział w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Liput. Poetka opowiadała o początkach swojej twórczości, inspiracjach do pisania oraz o cechach jakie zazwyczaj posiada poeta. Zaprezentowała swoje utwory ze zbioru wierszy dla dzieci pt. ,,Leśny chór". Uczniowie z uwagą słuchali pogodnych wierszy opisujących ciekawe zwyczaje ptaków oraz chętnie zgłaszali się by odczytać kilka z nich.
Nasze sukcesy
Uczniowie klasy IIIA brali udział w Ogólnopolskich Konkursach ,,Orzeł Matematyczny" oraz ,,Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej". Uczniowie musieli się zmierzyć w obu testach z 21. zadaniami konkursowymi.
W gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu ,,Orzeł Matematyczny" znaleźli się: Zuzanna Balawajder, Kaja Surmacz, Oliwia Szuba, Kacper Kochański, Filip Stapiński.
Warsztaty zoologiczne pt. "Tęczowi Mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru"
W środę w naszej szkole odbyły się niezwykle ciekawe warsztaty zoologiczne pt. „Tęczowi Mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru”. Dzieci miały okazję poznać fascynujące zwierzęta pochodzące z różnych zakątków świata oraz dowiedzieć się wielu interesujących informacji o ich życiu, zwyczajach i środowisku naturalnym.
Dzień Rodziny w klasie V
W piętek tj. 28.05.2026r. w klasie piątej odbył się Dzień Rodziny. Na spotkanie przybyli rodzice uczniów w kl. V, którzy obejrzeli i wysłuchali program przygotowany przez dzieci, które powitały rodziców życzeniami i śpiewem. Ponadto odbyły się konkursy w których wzięli udział rodzice z dziećmi. Wcześniej dzieci zadbały o dekorację i odpowiedni wystrój sali. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek.
Mały kiermasz roślin
Już jutro od rana zapraszamy na mały kiermasz roślin!
To wyjątkowe sadzonki, o które z ogromnym zaangażowaniem dbali Maja i Szymon. Każda roślina dostała od nich solidną dawkę troski, wody i zielonej energii
Jeśli któraś z roślin znajdzie u Ciebie nowy dom, możesz wrzucić dobrowolny datek do skarbonki. Zebrane środki przeznaczymy na coś wyjątkowego, co sprawi Mai i Szymonowi dużo radości
Gminny Konkurs „Pigoń w naszej gminie”
19 maja w naszej szkole odbył się gminny konkurs „Pigoń w naszej gminie”
Wzięły w nim udział trzy drużyny z różnych szkół, których skład był następujący:
Szkoła Podstawowa w Krasnej:
Julita Budyń (kl. VIII)
Anna Pawlik (kl. VIII)
Gabriel Górniewicz (kl. VII)
Nina Siekierska (kl. IV)
Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 54443