W dniu 22.10.2024 r. gościliśmy w naszej szkole misjonarza, ks. Wojciecha Pelca, który przez ponad 30 lat pracował w odległym Paragwaju. Podczas spotkania z uczniami naszej szkoły ksiądz misjonarz opowiedział o swojej posłudze w tym kraju, jego historii, warunkach pracy i o życiu mieszkańców. Mieliśmy również okazję zobaczyć wiele przedmiotów, które pomogły nam zobrazować życie tamtejszej ludności: kapelusze, ubrania, ale również drewniane figurki przedstawiające żyjące tam zwierzęta. Dzięki takim spotkaniom mamy okazję lepiej poznać świat, jego mieszkańców oraz różne kultury.
Pasowanie klasy I na uczniów
Dzień dzisiejszy był bardzo ważny dla uczniów klasy pierwszej naszej szkoły, gdyż był to dzień pasowania na ucznia .
Pierwszoklasiści zaprezentowali przed zgromadzoną społecznością szkolną oraz przed swoimi Rodzicami zdobytą do tej pory wiedzę .
Po części artystycznej nastąpiło uroczyste pasowanie pierwszoklasistów przez Panią dyrektor Agnieszkę Guzek na uczniów Szkoły Podstawowej im. prof.S.Pigonia w Komborni .
Uczniowie klasy drugiej wręczyli swoim młodszym kolegom drobne upominki.
Po wspólnym, pamiątkowym zdjęciu dzieci udały się do klasy, gdzie czekała na nich niespodzianka - słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców .
Wszystkim naszym pierwszoklasistom życzymy wielu wrażeń oraz radości ze wspólnej nauki i zabawy.
16
Wycieczka do Muzeum Lizaka w Jaśle
We wtorek dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle. Słodkie zwiedzanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią i tradycyjnymi sposobami produkowania lizaków i cukierków. Poznaliśmy proces tworzenia karmelu, a w muzealnym laboratorium mogliśmy powąchać aromaty, które są wykorzystywane przy produkcji słodkości oraz spróbować różnych rodzajów cukru.
Największą atrakcją była możliwość własnoręcznego wykonania lizaka
Wycieczkę zakończyliśmy warsztatami robienia pizzy i z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do Komborni.
22
Z wizytą w bibliotece
Uczniowie klasy III odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną - filię w Komborni. Obejrzeli wystawkę książek znanej pisarki i poetki Wandy Chotomskiej, wysłuchali jednego z jej wierszy "Jesień tańczy w lesie ". Po jego wysłuchaniu sami zamienili się w "tańczące liście ". Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące czytelników. Następnie wykonali piękne prace plastyczne, które będzie można obejrzeć w bibliotece.
Dziękujemy Pani Natalio za ciekawe zajęcia i mile spędzony czas.
14
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Komborni
11 października 2024 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Pigonia w Komborni odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego dziękowano za trud i zaangażowanie wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty. Uczestnicy uroczystości mieli okazję podziwiać ciekawe i piękne występy artystyczne przygotowane przez uczniów.
12Podczas uroczystości Wójt wręczył nagrody, jako szczególne podziękowanie za wieloletnie zaangażowanie i trud włożony w edukację uczniów. Nagrodę otrzymała między innymi pani Agnieszka Guzek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Komborni
Nie zabrakło też nagród dyrektora przyznanych nauczycielom naszej szkoły.
Wyróżnieni zostali:
Pani Mariola Frydrych
Pani Angelika Winiarska oraz
Pani Kinga Mika.
Pomoc dla powodzian
Zakończyła się w naszej szkole akcja "Pomoc dla powodzian ". Wiele osób odpowiedziało na apel Organizatorów i włączyło się w przynoszenie różnorodnych darów dla potrzebujących pomocy.
Zebrane i posegregowane produkty zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Krośnie, skąd trafią do potrzebujących.
Jeszcze raz ogromne podziękowania zarówno dla wszystkich Darczyńców jak i dla Organizatorów zbiórki:
- Rady Rodziców
- Szkolnego Koła Caritas
- Szkolnego Koła PCK.
10
Dzień chłopaka
Dzień Chłopaka dzięki Samorządowi Uczniowskiemu był bardzo elegancki. Dziękujemy za wszystkie krawaty i muchy.
7
Rozstrzygnięcie konkursu – „Karpacka noc nietoperzy”
Jednym z głównych punktów wydarzenia była konferencja poświęcona ochronie nietoperzy.
Jak co roku był też zorganizowany konkurs plastyczny "Nocny świat nietoperzy " . Wzięło w nim udział 355 uczestników z wielu szkół naszego regionu.
Prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: l-lll, lV-Vl oraz Vll-Vlll, a także w kategorii form przestrzennych.
Uczniowie naszej szkoły wykonali na ten konkurs wiele ciekawych i różnorodnych prac. Wysiłki dzieci zostały docenione i nagrodzone
1Wiktoria Sowa kl. V - wyróżnienie (nagroda specjalna)
Lena Surmacz kl.V - wyróżnienie
Rita Krupa kl.III - wyróżnienie
Kacper Surmacz kl. III - wyróżnienie
Marlena Mika kl. III - wyróżnienie
Zuzanna Balawajder kl. IIa - wyróżnienie
Lena Jaracz kl. IIa - wyróżnienie
Amelia Szuba kl. IV - miejsce 3
Dzień Przedszkolaka w klasie "0"
- 6
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
19 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „szczęśliwy numerek”, „kolorowe dni” czy „większa ilość dyskotek”. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:
Przewodniczącą Samorządu została uczennica klasy VIII Daria Szurlej - 52 głosy
Zastępcą Przewodniczącej została Amelia Czapor - 57 głosów
Sekretarzem Lena Inglot - 46 głosów
Skarbnikiem Julia Krauz - 43 głosy.
Osoby, które również weszły w skład samorządu szkolnego miały następującą ilość głosów:
- Karolina Krauz – 27 głosów
- Aleksandra Szafran – 23 głosy
- Jakub Kasprzyk – 19 głosów
- Jakub Boczar – 15 głosów
- Kamil Solecki – 24 głosy
- Błażej Surmacz – 7 głosów
Gratulujemy serdecznie!
Życzymy sukcesów w roku szkolnym 2024/2025!
4
Cyberprofilaktyka 3,0
18 września uczniowie klas II -III oraz IV - VI wzięli udział w pierwszych Cyberlekcjach w ramach projektu Cyberprofilaktyka 3,0, który będzie odbywał się cyklicznie w naszej szkole.
Projekt ten jest inicjatywą Ministerstwa Cyfryzacji i Naukowej i NASK-PIB.
Cyberlekcje 3.0 obejmują różne tematy, takie jak przeszukiwanie Internetu, bezpieczeństwo online, prywatność, relacje w sieci, zagrożenia online, zarządzanie danymi, poszanowanie praw autorskich, a także nadużywanie nowych technologii i dobrostan psychiczny. Każdy z tych obszarów tematycznych jest dostosowany do wymagań programów nauczania na różnych poziomach edukacji.
Dzisiejsze tematy Cyberlekcje 3.0: Netykieta (kl. I - III), Prywatność w Internecie (kl. IV - VI).
Kolejne Cyberlekcje już w październiku!!!
3
Pomoc dla powodzian
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się ona tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości.
Tak wyglądał Dzień Kropki w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy
6
Szczepienia przeciwko HPV w szkołach
Rusza Program dobrowolnych szczepień przeciw HPV w szkołach. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w załączonych plikach.
Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej:
https://www.gov.pl/web/edukacja/program-dobrowolnych-szczepien-przeciw-hpv-w-szkolach
hpv-informator-dla-rodzicow.pdf
List-informacyjny-do-Szkol-2024.pdf
zgodan-na-szczepienie.rodzic.HPV.pdf