18 czerwca br., uczniowie klasy III a i III b wraz z rodzicami i ks. proboszczem Andrzejem Wydrzyńskim udali się na Jasną Górę, aby przed cudownym obrazem Czarnej Madonny podziękować za dar I Komunii Świętej. Z wielkim wzruszeniem oczekiwaliśmy na odsłonięcie obrazu i uczestniczyliśmy we mszy świętej. Następnie pojechaliśmy do krakowskiego ogrodu zoologicznego, gdzie mogliśmy stanąć oko w oko z egzotycznymi zwierzętami. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Sercem Sanktuarium jest kaplica klasztorna z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny. Na końcu naszej wyprawy udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II, gdzie podziwialiśmy Kościół Dolny i Górny z pięknymi mozaikami. Mieliśmy również możliwość obejrzeć sutannę Jana Pawła II, naznaczoną krwią Świętego z zamachu na Jego życie 13 maja 1981 r. Naszą podróż zakończyliśmy w autokarze modlitwą różańcową.
W. Długosz