Aktualności

      • Pielgrzymka do Częstochowy i Krakowa
        • Pielgrzymka do Częstochowy i Krakowa

        • 18 czerwca br., uczniowie klasy III a i III b wraz z rodzicami i ks. proboszczem Andrzejem Wydrzyńskim udali się na Jasną Górę, aby przed cudownym obrazem Czarnej Madonny podziękować za dar I Komunii Świętej. Z wielkim wzruszeniem oczekiwaliśmy na odsłonięcie obrazu i uczestniczyliśmy we mszy świętej. Następnie pojechaliśmy do krakowskiego ogrodu zoologicznego, gdzie mogliśmy stanąć oko w oko z egzotycznymi zwierzętami. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Sercem Sanktuarium jest kaplica klasztorna z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny. Na końcu naszej wyprawy udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II, gdzie podziwialiśmy Kościół Dolny i Górny z pięknymi mozaikami. Mieliśmy również możliwość obejrzeć sutannę Jana Pawła II, naznaczoną krwią Świętego z zamachu na Jego życie 13 maja 1981 r. Naszą podróż zakończyliśmy w autokarze modlitwą różańcową.

          W. Długosz

      • Piknik z okazji Dnia Dziecka
        • Piknik z okazji Dnia Dziecka

        • Piknik z okazji Dnia Dziecka już za nami🎈🌞🏃‍♀️🏃🍦👨‍👩‍👧‍👦👩‍🚒🧑‍🚒👨‍🚒👮‍♂️👮‍♀️⚽️🎁.

          Było mnóstwo atrakcji: gier, zabaw, zarówno dla tych najmłodszych jak i dla starszych uczniów.

          Pogoda nam wyjątkowo dopisała, dobre humory również 🌞😎🙂🌞😎😊

          Dziękujemy Organizatorom i wszystkim obecnym na stadionie w Komborni.

          Do zobaczenia za rok 🙂🙂🙂

      • Piknik u Profesora Pigonia
        • Piknik u Profesora Pigonia

        • 11 czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Pikniku u Profesora Pigonia, w który zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły. Gościliśmy również przedstawicieli szkół podstawowych z Korczyny, Krasnej i Węglówki. Każda czteroosobowa drużyna podzieliła między sobą obowiązki, przyniosła potrzebne półprodukty, materiały i narzędzia 😍

          Po godz. 9.00 uczestnicy Pikniku zabrali się do pracy, której efektem końcowym były pierogi ruskie oraz wianki wyplecione z żywej zieleniny. Uczniowie z młodszych klas również dzielnie pracowali w swoich salach pod okiem wychowawców 🌿🥟🌺

          Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w zadania, świetnie poradzili sobie z lepieniem tradycyjnych pierogów oraz z wyplataniem wyjątkowych, oryginalnych wianków. Wszystkim uczestnikom należy się za pracę szczególne uznanie, gdyż tego typu umiejętności świadczą o unikatowej, mocno zakorzenionej lokalnej tradycji👏🏻🎋☀️

          Po skończonej „misji” przedstawiciele drużyn zostali przewiezieni do Centrum Kultury Wsi Podkarpackiej „Pigoniówka”, gdzie zaprezentowali wianki oraz poczęstowali zgromadzonych tam gości pierogami, które zniknęły w mig 🤩.

          "Wisienką na torcie" był wiersz o Profesorze Pigoniu, zaprezentowany przez Michalinę Gerlach z klasy IIIa 😀

      • Dzień Rodziny w klasie IIIa
        • Dzień Rodziny w klasie IIIa

        • Za nami przepełniony radością i ogromną ilością ciepła dzień. 15 czerwca br. świętowaliśmy wspólnie z rodzicami Dzień Rodziny. Swoją obecnością zaszczyciła nas również p. Agnieszka Guzek, dyrektor naszej szkoły. Dla naszych Kochanych Rodziców wystawiliśmy przedstawienie ,,Kopciuszek" 👸🤴. Nie zabrakło wzruszających piosenek i wierszy🎤🎶. Na koniec wręczyliśmy własnoręcznie wykonane upominki🎁.

          Dziękujemy, że byliście z nami...

          uczniowie kl. IIIa

      • Wycieczka klasy VI
        • Wycieczka klasy VI

        • Za nami piesza wycieczka wśród komborskiej natury 🌳🎋🐿️🌺Wybraliśmy się do pizzerii w Korczynie, a kiedy wszyscy już posmakowali pizzy🍕, przyszedl czas na coś słodkiego i zimnego w Pijalni Czekolady 🍹🍦🍩

          Pogoda była cudna 🌞, choć niektórym już zaczęło doskwierać gorąco 🥵Mimo tego przyjemnie było przejść wspólnie ten kawał drogi, a szczególne brawa należą się tym, którzy wytrwali do końca 🥇💪🏻🧡👏🏻

      • Dzień Rodziny w kl. IIIb
        • Dzień Rodziny w kl. IIIb

        • Dzień Rodziny świętowali wspólnie ze swoimi Rodzicami uczniowie klasy III B💞🌹💐💕💯.

          Część artystyczna zachwyciła zgromadzonych Gości wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Guzek🎤🎵. Po występach dzieci wręczyły Rodzicom drobne upominki🎁. Przyszedł też czas na słodki poczęstunek🧁🥧🍭.

          Dziękujemy wszystkim za obecność i pomoc w zorganizowaniu tak miłego spotkania.

      • Dzień Mamy i Taty w klasie I
        • Dzień Mamy i Taty w klasie I

        • 9 czerwca odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której uczniowie klasy pierwszej przygotowali dla swoich rodziców piękny program artystyczny.

          Dzieci zaprezentowały krótkie, pełne humoru scenki z życia mamy i taty, które wywołały wiele uśmiechów i wzruszeń wśród zgromadzonej publiczności. Nie zabrakło również występu tanecznego, który został nagrodzony gromkimi brawami.

          Dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność i wspólnie spędzony czas.

      • Wycieczka do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
        • Wycieczka do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

        • W dniu 10.06.2026 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Marii Konopnickiej oraz do Sali Zabaw Coco. Wyjazd był okazją do poznania życia i twórczości Marii Konopnickiej, a także do integracji i aktywnej zabawy w gronie rówieśników

      • Dzień Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym
        • Dzień Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym

        • 26 maja odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały wesoły występ, podczas którego przedstawiły historię mamy i taty w rytmach muzyki disco. 🪩🕺Nie zabrakło tańców, śpiewu i kolorowych strojów, które wywołały wiele uśmiechów i wzruszeń wśród rodziców.♥️ Na zakończenie dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie przygotowane upominki i złożyły serdeczne życzenia.

      • Przypominamy!
        • Przypominamy!

        • Przypominamy, że od 3 czerwca 2026 r. wszyscy użytkownicy rowerów i hulajnóg elektrycznych, którzy nie ukończyli 16 roku życia zobowiązani są do noszenia kasków.

          Przestrzegaj przepisów! Bądź bezpieczny! 

      • Wycieczka do Rzeszowa klasy od IV - VI
        • Wycieczka do Rzeszowa klasy od IV - VI

        • 2 czerwca chętni uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce, podczas której zapoznali się z funkcjonowaniem i księgozbiorem Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego📚

          Mogli zobaczyć, jak książki „wędrują” w specjalnych wózkach między poszczególnymi działami. Zobaczyli zbiory specjalne, wśród których znajduje się ogromna „Księga świata” czy reprinty historycznych wydań Pisma Świętego, a także dzieła pochodzące z XVII, a nawet XVI wieku. Można było też wziąć do ręki księgę liczącą 2000 stronic📘

          Ponadto uczniowie zwiedzili ogromne magazyny z tysiącami książek📚, a na koniec Pracownię Polonistyczną „Pigonianum”👩🏻‍🎓Tutaj usłyszeli wiele ciekawostek z życia profesora Stanisława Pigonia, obejrzeli księgozbiór, który został przekazany do „Pigonianum” przez wnuczkę profesora – zgodnie z jego prośbą – na potrzeby studentów. Wśród książek znajduje się tu liczący ponad sto lat „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, którego brzegi kartek ozdobiono dwudziestoczterokaratowym złotem.

          Podczas wycieczki był również czas na szaleństwa we FlyParku, gry i zabawy na trampolinach, torach przeszkód czy w strefie gamingowej 🧗🏻‍♀️🎮🏃🏻‍♀️🏐🤸🏻‍♀️

          Uczniowie bardzo chętnie też przekroczyli próg McDonalda, gdzie wspólny posiłek i rozmowy dodatkowo integrowały wzajemnie uczniów różnych klas 🍟🍔🥤

          Bogatsi w wiedzę, zmęczeni, ale i zadowoleni uczniowie wrócili do Komborni, z której zapewne jeszcze niejeden raz wyruszą w świat

      • Sukces naszych tancerek na Turnieju Tańca Feel Dance!
        • Sukces naszych tancerek na Turnieju Tańca Feel Dance!

        • 31 maja w Hali Sportowej przy MZS nr 4 w Krośnie odbył się Turniej Tańca Feel Dance. W wydarzeniu udział wzięły grupy taneczne Płomienie i Płomyki, działające pod kierunkiem pani Anny Habaj.

          Młode tancerki z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności w układach hip-hopowych, pokazując talent, energię oraz efekty wielu godzin treningów. Występ był dla nich okazją do zdobycia cennego doświadczenia scenicznego, a także źródłem wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień.

          💥Płomienie: Wiktoria Sowa, Martyna Boczar, Magdalena Czapor, Emilia Lenart, Barbara Zywar, Rita Prajsnar, Maja Pojnar.

          💥Płomyki: Tola Hawrot, Nadia Surmacz, Lena Kwolek, Amelia Niemaszyk, Kornelia Bajgrowicz, Aleksandra Śnieżek, Aleksandra Krauz, Oliwia Szuba, Hanna Lenart, Sandra Wasylewicz, Lena Kwolek.

          Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom wspaniałych występów, wytrwałości i pasji do tańca.

          Życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej radości z rozwijania swoich talentów!

      • Spotkanie z poetką
        • Spotkanie z poetką

        • W dniu 26 maja br. w Gminnej Bibliotece Publicznej Filia Kombornia, uczniowie klasy IIIA wzięli udział w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Liput. Poetka opowiadała o początkach swojej twórczości, inspiracjach do pisania oraz o cechach jakie zazwyczaj posiada poeta. Zaprezentowała swoje utwory ze zbioru wierszy dla dzieci pt. ,,Leśny chór". Uczniowie z uwagą słuchali pogodnych wierszy opisujących ciekawe zwyczaje ptaków oraz chętnie zgłaszali się by odczytać kilka z nich.

          Serdecznie dziękujemy!

          W. Długosz

      • Nasze sukcesy
        • Nasze sukcesy

        • Uczniowie klasy IIIA brali udział w Ogólnopolskich Konkursach ,,Orzeł Matematyczny" oraz ,,Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej". Uczniowie musieli się zmierzyć w obu testach z 21. zadaniami konkursowymi.

          W gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu ,,Orzeł Matematyczny" znaleźli się: Zuzanna Balawajder, Kaja Surmacz, Oliwia Szuba, Kacper Kochański, Filip Stapiński.

          W konkursie ,,Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej" tytuł laureata przypadł: Zuzannie Balawajder, Michalinie Gerlach, Alexandrze Lenart, Oliwii Szuba, Filipowi Stapińskiemu.

          Konkursy były dla uczniów znakomitą intelektualną zabawą oraz sprawdzeniem swojej wiedzy i umiejętności.

          Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          W. Długosz

      • Warsztaty zoologiczne pt. "Tęczowi Mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru"
        • Warsztaty zoologiczne pt. "Tęczowi Mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru"

        • W środę w naszej szkole odbyły się niezwykle ciekawe warsztaty zoologiczne pt. „Tęczowi Mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru”. Dzieci miały okazję poznać fascynujące zwierzęta pochodzące z różnych zakątków świata oraz dowiedzieć się wielu interesujących informacji o ich życiu, zwyczajach i środowisku naturalnym.

          Największe emocje wzbudziła możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt z bliska, a nawet ich dotknięcia. Warsztaty były świetną lekcją przyrody, a także niezapomnianą przygodą i okazją do rozwijania ciekawości świata.

      • Dzień Rodziny w klasie V
        • Dzień Rodziny w klasie V

        • W piętek tj. 28.05.2026r. w klasie piątej odbył się Dzień Rodziny. Na spotkanie przybyli rodzice uczniów w kl. V, którzy obejrzeli i wysłuchali program przygotowany przez dzieci, które powitały rodziców życzeniami i śpiewem. Ponadto odbyły się konkursy w których wzięli udział rodzice z dziećmi. Wcześniej dzieci zadbały o dekorację i odpowiedni wystrój sali. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek.

          Wspólnie w radosnym nastroju spędzono popołudniowy czas.

      • Mały kiermasz roślin
        • Mały kiermasz roślin

        • Już jutro od rana zapraszamy na mały kiermasz roślin! 🌼🪴

          To wyjątkowe sadzonki, o które z ogromnym zaangażowaniem dbali Maja i Szymon. Każda roślina dostała od nich solidną dawkę troski, wody i zielonej energii 🌿

          Jeśli któraś z roślin znajdzie u Ciebie nowy dom, możesz wrzucić dobrowolny datek do skarbonki. Zebrane środki przeznaczymy na coś wyjątkowego, co sprawi Mai i Szymonowi dużo radości 💚

          Zapraszamy serdecznie.

      • Gminny Konkurs „Pigoń w naszej gminie”
        • Gminny Konkurs „Pigoń w naszej gminie”

        • 19 maja w naszej szkole odbył się gminny konkurs „Pigoń w naszej gminie”👩🏻‍🏫🏫 Wzięły w nim udział trzy drużyny z różnych szkół, których skład był następujący:

          Szkoła Podstawowa w Krasnej:

          👩🏻‍🎓Julita Budyń (kl. VIII)

          👩🏻‍🎓Anna Pawlik (kl. VIII)

          👩🏻‍🎓Gabriel Górniewicz (kl. VII)

          👩🏻‍🎓Nina Siekierska (kl. IV)

          Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza

          w Węglówce:

          👩🏻‍🎓Lilianna Kut (kl. VII)

          👩🏻‍🎓Zuzanna Niemasik (kl. VII)

          👩🏻‍🎓Zofia Sopata (kl. VII)

          👩🏻‍🎓Oskar Petyniak (kl. III)

          Szkoła Podstawowa im. profesora Stanisława Pigonia w Komborni:

          👩🏻‍🎓Nikola Surmacz (kl. VIII)

          👩🏻‍🎓Milena Makiel (kl. VI)

          👩🏻‍🎓Lena Surmacz (kl. VI)

          👩🏻‍🎓Oliwia Szuba (kl. IIIa)

          Zadaniem każdej z drużyn było napisać we wcześniejszym terminie wiersz o prof. Pigoniu zgodnie z wytycznymi regulaminu ✍🏻🗞️

          Uczniowie z klas VI – VIII z poszczególnych drużyn rozwiązywali test wiedzy o życiu naszego Patrona, a młodsi uczestnicy ten wiersz pięknie recytowali.

          Po zsumowaniu punktów za wykonane zadania jury przyznało I miejsce drużynie ze Szkoły Podstawowej w Krasnej 🥇, a II miejsce – ex aequo drużynom ze Szkół Podstawowych w Komborni i 🥈i Węglówce 🥈.

          Serdecznie gratulujemy Uczniom nie tylko zajętych miejsc, ale również tego, że podjęli się tak ambitnego zadania, zmierzyli się z treścią dwóch rozdziałów książki „Z Komborni w świat 📚oraz wspaniale przedstawili interpretację artystyczną napisanych wierszy 😀

          Przed nami już w czerwcu „Piknik u profesora Pigonia”, organizowany jak co roku, przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie. Już dziś zachęcamy do udziału…